Read Kurbanı Beslemek by Kenzaburō Ōe Free Online


Ebook Kurbanı Beslemek by Kenzaburō Ōe read! Book Title: Kurbanı Beslemek
The author of the book: Kenzaburō Ōe
Language: English
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Format files: PDF
The size of the: 350 KB
Edition: Can Yayınları
Date of issue: 1994

Read full description of the books Kurbanı Beslemek:

1994 yılı "Nobel Edebiyat Ödülü"nü alan Japon yazar "Kenzaburo Oe" (1935), "Kurbanı Beslemek" adlı bu kitabıyla "Akutagawa Ödülü"nü (1958) almıştı. Nagisa Oshima´nın 1961 yılında, sinemaya uyarladığı bu kısa romanın (ya da uzun öykünün) konusu şöyle: İkinci Dünya Savaşı sırasında köylüler, bir dağ köyüne düşen uçakta sağ kalan bir zenciyi yakalar. Öyküyü anlatan küçük çocuğun gözünde, ırkıyla, milliyetiyle, diliyle ne bir düşmandır, ne de bir yabancıdır, tutsak, ama bir hayvandır. "Oe"nin yapıtında daha sonra geniş boyutlarda işlenecek olan "hayvanlaştırma" ve "şeyleştirme" teması söz konusudur. Bir başka büyük romancı, "Yukio Mişima", altmışlı yıllarda, "Günümüz Japon edebiyatının doruğunda Kenzaburo Oe var" diye yazıyordu. "Oe"nin yapıtının, insan bilincinin bütün titreşimlerine duyarlı ruhsal yorum özelliğine değinen "Henry Miller" ise şöyle diyor: "Tam anlamıyla bir Japon olmasına karşın, "Oe", yapıtının içerdiği sayısız umut ve umutsuzluk çeşitlemeleri ile Dostoyevski´nin mirasçısı gibidir." Yazarın yapıtlarının tümüne, 1989 yılında, Avrupa Topluluğunun "Europalia Ödülü" verilmişti. (Arka Kapak)

Read Ebooks by Kenzaburō ŌeRead information about the author

Ebook Kurbanı Beslemek read Online! Kenzaburō Ōe (大江 健三郎), is a major figure in contemporary Japanese literature. His works, strongly influenced by French and American literature and literary theory, engage with political, social and philosophical issues including nuclear weapons, social non-conformism and existentialism.

Ōe was awarded the Nobel Prize in Literature in 1994 for creating "an imagined world, where life and myth condense to form a disconcerting picture of the human predicament today."


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Kurbanı Beslemek
Read EBOOK Kurbanı Beslemek by Kenzaburō Ōe Online free

Download PDF: kurban-beslemek.pdf Kurbanı Beslemek PDF