Read Sevilen by Toni Morrison Free Online


Ebook Sevilen by Toni Morrison read! Book Title: Sevilen
The author of the book: Toni Morrison
Language: English
ISBN: 975844056X
ISBN 13: 9789758440566
Format files: PDF
The size of the: 14.63 MB
Edition: Can Yayınları
Date of issue: 2009

Read full description of the books Sevilen:

Toni Morrison'un 1988 Pulitzer Edebiyat Ödülü'nü kazanan bu büyük romanın konusu, Amerika'nın iç savaşını izleyen yıllarda Ohio'da geçiyor; köle Sethe'nin ve ailesinin çevresinde dönüyor. Kentucky'de köle olarak bulunduğu bir çiftlikten kaçan Sethe, yakalanacağını anlayınca, beyazların eline geçmemesi için iki yaşındaki kızını öldürmeyi yeğler. Ölen küçük kızın ruhunun evde dolaştığına inanan güzel ve gururlu Sethe, bu olayın etkisinden kendisini kurtaramaz. Aradan on sekiz yıl geçtikten sonra Sethe'nin evine bir genç kız gelir. Yirmi yaşındaki bu ilginç konuk, nereden geldiğini bilmemekte, çatlak sesiyle bir çocuk gibi konuşmaktadır. Sethe'ye taparcasına bağlı olan genç kız, adının Sevilen olduğunu söylemektedir. Roman, Sethe'nin kölelikten özgürlüğe doğru yaptığı zorlu yolculuğu anlatırken, geri dönüşlerle bu çarpıcı anlatımın içine Sethe'nin geçmişindeki ürkütücü gerçekleri de katar. Irk ayrımının olanca şiddetiyle hüküm sürdüğü günlerde geçen olaylarda, kör inançlarla, ruhlarla dokunmuş roman örgüsü, yoksulluğun ve özgürlük verirken, bir köle ve bir anne olarak Sethe'nin çektiği acıları çok irkiltici bir biçimde anlatıyor. 1993 Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan Toni Morrison'un lirik, şiirsel, zarif ve vurucu bir dille kaleme aldığı bu roman, bir başyapıt.

Read Ebooks by Toni MorrisonRead information about the author

Ebook Sevilen read Online! Toni Morrison (born Chloe Anthony Wofford), is an American author, editor, and professor who won the 1993 Nobel Prize in Literature for being an author "who in novels characterized by visionary force and poetic import, gives life to an essential aspect of American reality."

Her novels are known for their epic themes, vivid dialogue, and richly detailed African American characters; among the best known are her novels The Bluest Eye , Song of Solomon , and Beloved , which won the Pulitzer Prize for Fiction in 1988. In 2001 she was named one of "The 30 Most Powerful Women in America" by Ladies' Home Journal.
Ebooks PDF EpubAdd a comment to Sevilen
Read EBOOK Sevilen by Toni Morrison Online free

Download PDF: sevilen.pdf Sevilen PDF