Read Múdra a bohatá by Jane Ashford Free Online


Ebook Múdra a bohatá by Jane Ashford read! Book Title: Múdra a bohatá
The author of the book: Jane Ashford
Language: English
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Format files: PDF
The size of the: 577 KB
Edition: Slovenský spisovateľ
Date of issue: February 9th 2016

Read full description of the books Múdra a bohatá:

Clare Greenoughová je síce mimoriadne bystrá a pôvabná, ale aj chudobná ako kostolná myš. Keď sa nečakane dozvie, že zdedila veľký majetok, je šťastím bez seba. Má to však jeden háčik: kým sa nevydá, jej peniaze bude spravovať chamtivý bratanec Simon. Jediným východiskom je nájsť si vhodného manžela, ochotného pristúpiť na dohodu, že rozhodovanie o financiách prenechá manželke. Keď Clare spozná príťažlivého Jamesa Boleigha, siedmeho baróna z Trehearthu, ktorý zúfalo potrebuje peniaze na záchranu rodičovského majetku, vyzerá to, že našla toho pravého...

Read Ebooks by Jane AshfordRead information about the author

Ebook Múdra a bohatá read Online! Jane Ashford discovered Georgette Heyer in junior high school and was entranced by the glittering world and witty language of Regency England. That delight was part of what led her to study English literature and travel widely in Britain and Europe. She has lived in New York, Boston and LA. Today, she is somewhat nomadic.

Jane has written historical and contemporary romances. Her books have been published in England, Spain, France, Italy, Sweden, Slovakia, Denmark, Russia, and Latvia, Croatia and Slovenia as well as the U.S. She has been nominated for a Career Achievement Award by RT Book Reviews.

Her website is https://www.janeashford.com/ and her Facebook page is https://www.facebook.com/JaneAshfordW... If you'd like to subscribe to Jane's monthly newsletter go to www.eepurl.com/cd-O7r and sign up.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Múdra a bohatá
Read EBOOK Múdra a bohatá by Jane Ashford Online free

Download PDF: mdra-a-bohat.pdf Múdra a bohatá PDF