Read Her Şeyin Anlamı by Richard Feynman Free Online


Ebook Her Şeyin Anlamı by Richard Feynman read! Book Title: Her Şeyin Anlamı
The author of the book: Richard Feynman
Language: English
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Format files: PDF
The size of the: 929 KB
Edition: Alfa Yayıncılık
Date of issue: October 2016

Read full description of the books Her Şeyin Anlamı:

Richard P. Feynman, Nisan 1963'de Seattle'da Washington Üniversitesinde verdiği üç konuşmada bir fizikçi olarak değil çeşitli sorunlarla ilgilenen bir yurttaş olarak konuştu. Dine, politikaya ve günün sosyal konularına ilişkin görüşlerini açıkladı. Bu konuşmalar Her Şeyin Anlamı başlığı altında yayımlandı. Bu kitapta Feynman, başkasının zihnindekini anlama, olasılık yasaları, istatistik, duanın iyileşme üzerindeki şüpheli etkisi ve insanlar arasındaki ilişkiler üzerinde duruyor. Feynman basit mühendislik projelerinin yoksulluk belası üzerindeki çarpıcı etkilerini, yaratıcılığın bilimdeki yaşamsal rolünü, bilim ile din arasındaki çelişkileri, bilimsel gerçeğe ulaşmada şüphenin ve kesinsizliğin işlevini ve dürüst politikacıların niçin asla başarılı olamadıklarını açıklarken yurttaş bir bilim adamı olarak konuşmaktadır.

"Harika bir konu! Feynman çok kapsamlı ve derin sorunları, basit düşünceler ve anekdotlarla ortaya serme hünerini göstermiş. Bütün dünya böylesine açık anlaşılır düşüncelerden çok şey öğrenecek."
-Paul Davies, Tanrı ve Yeni Fizik'in yazarı-

"Richard Feynman'ın bu yeni konferansları gerçekten olağanüstüdür. Feynman'ın bilimsel dünya konusundaki derin kavrayışını, dine, soğuk savaşa ve politikaya, kendi alışılmış açıklığı ve benzersiz tarzıyla uygulayışını görmek gerçekten şaşırtıcıdır. Feynman dikkatini günlük yaşama çevirdiğinde, yalana ve sahtekârlığa karşı açık bir tavır alıyor. Bu kitap, hiç kuşku yok ki, temel Feynman koleksiyonunun önemli bir bölümü olacak."
-Tony Hey, Einstein's Mirror'ın yazarı-

Read Ebooks by Richard FeynmanRead information about the author

Ebook Her Şeyin Anlamı read Online! Richard Phillips Feynman was an American physicist known for the path integral formulation of quantum mechanics, the theory of quantum electrodynamics and the physics of the superfluidity of supercooled liquid helium, as well as work in particle physics (he proposed the parton model). For his contributions to the development of quantum electrodynamics, Feynman was a joint recipient of the Nobel Prize in Physics in 1965, together with Julian Schwinger and Sin-Itiro Tomonaga. Feynman developed a widely used pictorial representation scheme for the mathematical expressions governing the behavior of subatomic particles, which later became known as Feynman diagrams. During his lifetime and after his death, Feynman became one of the most publicly known scientists in the world.

He assisted in the development of the atomic bomb and was a member of the panel that investigated the Space Shuttle Challenger disaster. In addition to his work in theoretical physics, Feynman has been credited with pioneering the field of quantum computing, and introducing the concept of nanotechnology (creation of devices at the molecular scale). He held the Richard Chace Tolman professorship in theoretical physics at Caltech.

-wikipedia

See Ричард Фейнман


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Her Şeyin Anlamı
Read EBOOK Her Şeyin Anlamı by Richard Feynman Online free

Download PDF: her-eyin-anlam.pdf Her Şeyin Anlamı PDF