Read LTI Nasyonal Sosyalizmin Dili by Victor Klemperer Free Online


Ebook LTI Nasyonal Sosyalizmin Dili by Victor Klemperer read! Book Title: LTI Nasyonal Sosyalizmin Dili
The author of the book: Victor Klemperer
Language: English
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Format files: PDF
The size of the: 6.70 MB
Edition: İletişim Yayınları
Date of issue: 2013

Read full description of the books LTI Nasyonal Sosyalizmin Dili:

Bir iktidar zihniyeti, bir hâkim ideoloji nasıl usul usul dilin gözeneklerine siner? Nasıl olup da, ona karşı çıkanların bile cümlelerini kelimeleriyle istila eder? O kelimeler nasıl yavaş yavaş zehirler insanın aklını? Fanatizm nasıl olağanlaşır?
Victor Klemperer, bu kitapta Nazilerin ideolojik dilinin nasıl
zihinlerin kuytularına kadar nüfuz edebildiğini gösteriyor. Gerçi bir dilbilimci sıfatıyla yapıyor bunu... Ama asıl özelliği, "Ari ırktan" olan karısı sayesinde nasyonal sosyalist rejim altında yaşamasına izin verilmiş bir Yahudi olması. Dolayısıyla Klemperer, Nazi rejiminde sürekli baskı ve kontrol altıdaki gündelik hayat hakkında da çok şey anlatıyor. Anı, deneme, analiz arasında salınarak...
Nasyonal sosyalizm kendisini Roma İmparatorluğu mirasını
sürdüren Üçüncü İmparatorluk olarak tanımlıyordu. Latincesiyle
Tertia Imperii. Üçüncü İmparatorluğun Dili (Lingua Tertii Imperii, LTI) adını taşıyan bu kitap, Nazi rejimi ve ideolojisiyle ilgili literatürde bir klasik kabul ediliyor.

Read Ebooks by Victor KlempererRead information about the author

Ebook LTI Nasyonal Sosyalizmin Dili read Online! Victor Klemperer (9 October 1881 – 11 February 1960) worked as a commercial apprentice, a journalist and eventually a Professor of Literature, specialising in the French Enlightenment at the Technische Universität Dresden. His diaries detailing his life under successive German states—the German Empire, the Weimar Republic, Nazi Germany and the German Democratic Republic—were published in 1995. His recollections on the Third Reich have since become standard sources; extensively quoted by Saul Friedlander, Michael Burleigh and Richard J. Evans.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to LTI Nasyonal Sosyalizmin Dili
Read EBOOK LTI Nasyonal Sosyalizmin Dili by Victor Klemperer Online free

Download PDF: lti-nasyonal-sosyalizmin-dili.pdf LTI Nasyonal Sosyalizmin Dili PDF